PROSLAVA DVADESET GODIŠNJICE SRK „ORADA“ ZAGREB

U ugodnom ambijentu druženja sportsko ribolovni klub „Orada“ Zagreb proslavio je svoj dvadeseti rođendan. Osim prisutnih članova kluba, svojom nazočnošću uveličali su proslavu ovog jubileja, predsjednik Hrvatskog saveza za sportski ribolov na moru dr.med. Đuro Marinović i neki od osnivača našeg kluba gospoda Mladen Blažeković, Zdravko Rakarić, Nenad Banely, Mladen Hukavec, Franjo Kaurić, Bojan Šel i osnivač i sadašnji predsjednik Mihovil Petrinović. Prisjetili smo se i pokojnih osnivača gdin. Veljka Kovačevića, gdin. Tomislava Mihaljevića, gdin. Mladena Šoštarića i gdin. Vladimira Turkovića. Svojom nazočnošću čast su nam iskazali i sportski prijatelji i suradnici. Bilo je zaista ugodno prisjetiti se rada i razvoja našeg kluba od osnutka do danas. U proteklom razdoblju svojim osebujnim klupskim radom zadobio je povjerenje velike baze članstva, jer u godini osnutka brojio je manje od 100 članova a u 2018. godini imali smo 1009 članova. Sa ovim brojem članova prerasli smo u četvrtu najveću udrugu u Republici Hrvatskoj između preko 230 članica našeg nacionalnog sportskog saveza. Pri tome uzor su nam bili i naši članovi poznati sportski djelatnici iz drugih sportova, gospoda Joža Horvat, Dragutin Šurbek, Snješko Cerin, Nikola Plećaš, Rajko Gospodnetić, Velimir Kljajić – Kljun i cijela obitelj Kostelić. Ova činjenica za nas je istovremeno imperativ i obaveza da svojim odgovornim izvršavanjem programskih zadataka zadobijemo povjerenje i novih članova.

Ugodno je bilo slušati i obraćanje predsjednika Hrvatskog saveza za sportski ribolov na moru dr.med. Đure Marinovića, kao i vidjeti susret nekoliko generacija zagrebačkih ribolovaca na moru. Za sveukupni doprinos u radu i razvoju našeg kluba podijelili smo Priznanja osnivačima, okrijepili se odličnim ručkom i tortom, te se razišli uz želju da se u istom broju nađemo na proslavi dvadesetpetog rođendana.

Kontakt

Sportsko ribolovni klub “ORADA” Zagreb
Trnjanska cesta 21, 10000 Zagreb

OIB: 82295757311
IBAN: HR7723400091110067619
E-mail za općenite informacije: info@srkoradazagreb.hr
E-mail za ribolovne dozvole: ribolovnedozvole@srkoradazagreb.hr